Wywiad z liderem

Wywiad z liderem

Wreszcie zobaczymy w akcji drużyny, które nie grały w 20. kolejce. I zobaczymy grę w lepszych warunkach atmosferycznych niż tydzień temu - mówi Wojciech Dymek z Mielca, menedżer klubu BS Mielec.

KLASYFIKACJA GENERALNA

BARTEK NOWAK: Jesteś pierwszym liderem konkursu Fantasy 1. LIGA, gratulacje! Duża jednak w tym zasługa całego grającego składu. Czy gdyby nie przełożono trzech meczów rundy inauguracyjnej, skład byłby inny?
WOJCIECH DYMEK: Zastanawiałem się nad tym długo. Te trzy przełożone mecze były najcięższe do wytypowania. Nie miałem wizji, na kogo w tych spotkaniach postawić. Wybrałem zawodników z drużyn, których byłem bardziej pewny.
Twoja drużyna opiera się na trzech zawodnikach Miedzi, Podbeskidzia i GKS-u. Masz po dwóch piłkarzy Ruchu i Stali. To na piłkarzy tych drużyn warto stawiać wiosną?
- Na pewno ofensywa Miedzi, jej defensywa na zero raczej nie będzie grała. Warto też wybierać najlepszych zawodników drużyn walczących o utrzymanie - Ruchu i GKS-u Tychy. Stal po dwóch kluczowych ubytkach [Cholewiak odszedł, kontuzjowany jest Getinger - red.] jest niewiadomą, ale będzie mocna w defensywie. Podobnie jak Podbeskidzie. 
Jesteś z Mielca, w składzie masz piłkarzy Stali. To wybór kibica czy prezesa fantasy?
- Wybór prezesa fantasy, ale nie ma co ukrywać - sentymenty też grają rolę. W końcu Stal walczy o awans.
W 20. kolejce zagrała Ci cała jedenastka. W 21. przełożono mecz Bytovia - GKS Tychy. Co zrobisz z piłkarzami GKS-u?
- Mam zagwozdkę, bo Tychy mają fajny kalendarz. Będę kalkulował, czy warto poświęcać transfery na zmianę piłkarzy GKS-u, czy posadzić ich na ławce. Myślę, że jednego z nich zostawię w składzie. Ta kolejka będzie trudna do wytypowania. Ale wreszcie zobaczymy w akcji drużyny, które nie grały w 20. kolejce. I zobaczymy grę w lepszych warunkach atmosferycznych niż tydzień temu.

Bartek Nowak (nowy, na zdjęciu z lewej) i Wojciech Dymek (morwi, z prawej) rywalizują razem w Lidze Mieleckiej. Nowy to też redaktor bloga FantasyFutbol.pl

Dołącz do nas, zapraszaj znajomych i walcz o cenne nagrody!


Zarejestruj się teraz