Trzy pytania do lidera

Trzy pytania do lidera

Jedno jest pewne. Po zaskakującym dla wielu wyniku w Olsztynie, podrażniony Raków rozniesie Garbarnię, dlatego trójki z Częstochowy (Gliwa, Petrasek, Kasperkiewicz) nie ruszam - mówi Marek Kleitz, były komentator pierwszoligowych rozgrywek (Polsat Sport).
 
 
FANTASY 1. LIGA: Stomil gra z Rakowem, który wygrał dziewięć ostatnich meczów z rzędu, a Pan kupuje do składu Szymona Sobczaka, a Grzegorza Lecha wyznacza kapitanem. To nie mieści się w głowie.
MAREK KLEITZ: Częstochowianie wygrywają mecz za meczem, ale nie są to przekonywujące zwycięstwa. Np. 1:0 z Niecieczą czy Chrobrym. Natomiast Stomil przystępował do tego spotkania ogromnie zmotywowany ostatnimi bardzo pozytywnymi wydarzeniami w klubie. Wiedziałem, że będą gryźć trawę.
A wracając do Lecha i Sobczaka. To dwie najważniejsze postaci olsztynian. Pierwszy, mimo 36 lat na karku, nadaje ton całej ofensywie, a dodatkowo wykonuje wszystkie stałe fragmenty gry. Drugi, sprowadzany na kilka dni przed startem rozgrywek, prezentuje się wyśmienicie - 2 bramki, 2 asysty. 
Po Pańskim składzie wnioskuję (Maksymilina Rozwandowicz, Dani Ramirez, Rafał Kujawa), że obok Rakowa promocję do Ekstraklasy wywalczy ŁKS Łódź?
- Tak będzie. A jeśli w najbliższej kolejce Stal Mielec straci punkty w Suwałkach, to łodzianie będą mieć już z górki. Chciałbym zwrócić uwagę na Ramireza. Hiszpan przerasta tę ligę o głowę, a w przypadku awansu do Ekstraklasy będzie tam jednym z najlepszych pomocników.
Co Pan planuje przed 26. kolejką?
- Jedno jest pewne. Po zaskakującym dla wielu wyniku w Olsztynie, podrażniony Raków rozniesie Garbarnię, dlatego trójki z Częstochowy (Michał Gliwa, Tomas Petrasek, Arkadiusz Kasperkiewicz) nie ruszam, wierząc przy tym, że nie stracą gola. Tyszanie też powinni poradzić sobie z Bytovią, podobnie jak Stomil w konfrontacji z GKS Jastrzębie. Wychodzi, że z dwóch dostępnych transferów prawdopobnie sprzedam Łukasza Sołowieja (GKS Tychy) i być może Rozwandowicza (ŁKS Łódź). Decyzja jak zawsze w piątek przed startem kolejki.
 

Dołącz do nas, zapraszaj znajomych i walcz o cenne nagrody!


Zarejestruj się teraz